Pedagogicko-psychologické poradenství

Email: kykalova@gymberoun.cz
Kabinet: 108

Konzultační hodiny: pondělí 15.15 – 16.30 nebo dle domluvy

Mezi základní cíle patří psychologická podpora studentů a rodičů, ale i pedagogů, která je poskytována formou poradenských konzultací (individuálních, rodinných či skupinových), případně krizové intervence.  Ve spolupráci a po dohodě s ostatními učiteli realizuje a organizuje přednášky, workshopy a skupinové aktivity dle aktuální potřeby školy (zásady efektivního učení, motivace, práce se stresem, psychohygiena, základní relaxační techniky). Kromě spolupráce se členy školního poradenského pracoviště je v kontaktu a úzce spolupracuje také  s dalšími institucemi v regionu (PPP, OSPOD, psychiatrická a psychoterapeutická péče pro mladistvé) a  v případě potřeby pomáhá vyhledat odpovídající odbornou pomoc.

Při práci zachovává důvěrnost informací v souladu s etickým kodexem své profese a dle platné legislativy.

Jaké problémy řešíme?

Studenti:

• Obtíže se studiem ( 1. roč workshop  „Jak se učit“)
  • Stres z očekávané náročné životní situace
  • Složitá situace, které nerozumíte a potřebujete ji zkonzultovat s někým nezávislým
  • Těžkosti v kolektivu – cítíte se v něm špatně, vnímáte, že vztahy ve třídě nejsou v pořádku
  • Prožíváte úzkosti, strach, nevíte, jak s nimi pracovat
  • Potíže ve vztazích (spolužáci, rodina, partnerské vztahy, učitelé)
  • Potřebujete najít sebedůvěru
  • Duševní hygiena
  • Potřebujete poradit, na jakého odborníka se se svým problémem obrátit
  • Máte zájem o další rozvoj své osobnosti (seberegulace, sociální komunikace, témata agrese a sebepřijetí, organizační dovednosti, efektivní řešení problémů)

Rodiče:

• V případě školních potíží Vašeho dítěte
  • Pokud máte pocit, že se ve škole Vaše dítě necítí dobře a potřebujete zjistit, proč se to děje.
  • Pokud se Vaše dítě začíná chovat nezvykle
  • V případě, že se u Vašeho dítěte projevují psychické problémy
  • Řešíte-li v rodině situaci, která může mít vliv na psychiku Vašeho dítěte (rozvod, úmrtí, nemoc…)
  • Pokud máte pocit, že byste si potřebovali promluvit o některých postupech ve výchově