DofE – The Duke of Edinburgh's International Award

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je prestižní volnočasový vzdělávací program s dlouhou tradicí určený pro všechny ve věku 14–24 let. Program podporuje účastníky v osobním rozvoji, vytrvalosti a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci.

Kde se DofE vzalo?

Program DofE založil v roce 1956 ve Velké Británii princ Philip, vévoda z Edinburghu. Nyní funguje ve více než 130 zemích světa a podporuje jej britská královská rodina, jejíž členové pravidelně navštěvují i slavnostní předávání cen v České republice. Tento mezinárodní certifikát uznává mnoho zahraničních univerzit a také zaměstnavatelů při výběrovém řízení.

Proč se zapojit do DofE?

Prostřednictvím programu se můžeš naučit nový sport nebo v něm dosáhnout lepších výsledků, zdokonalit své dovednosti či znalosti, pomoct svému okolí dobrovolnickou činností a vypravit se s přáteli na dobrodružnou výpravu. Sen i cestu, kterou chceš svých cílů dosáhnout, si stanovíš sám. K ruce ti přitom budou průvodci z řad pedagogů naší školy. Záleží jen na tobě, kdy se přidáš k více než osmi milionům absolventů DofE ze 140 zemí světa.

Jak se přidat k dofákům?

Dofáci neboli účastníci programu DofE mají k dispozici nejen aplikaci, do které svou cestu za svými  cíli zaznamenávají, ale také vyškolené vedoucí, kteří jim jsou po celou dobu plnění k dispozici, podporují je a řeší případné dotazy. Gymnázium Joachima Barranda je tak zvaným otevřeným centrem, které umožňuje plnit program nejen svým studentům, ale také zájemcům z jiných škol. Ať už jsi tedy studentem našeho gymnázia, nebo navštěvuješ jinou školu, můžeš se přidat k nám. Rádi ti poradíme, jak na to.

Koordinátor DofE na GJB: Mgr. Michal Babor
Vedoucí: Mgr. Martina Popelářová