Školní orchestr

Školní orchestr funguje na našem gymnáziu od roku 2014. Vznikl z iniciativy studentů, vedoucím je Mgr. David Klimeš. Nástrojové složení je velmi pestré: od fléten, klarinetu, přes housle, cello, kytaru až po klávesy, bicí, trubku a saxofon. Scházíme se pravidelně v pondělí odpoledne, 7. či 8. vyučovací hodinu. Hrajeme skladby převážně filmové hudby (Piráti z Karibiku, Růžový panter), ale i hudbu vážnou (Carmen) či populární (The Call). Koncertujeme společně se sborem dvakrát ročně (Vánoce, konec školního roku), plánujeme vystoupení i pro jiné školy. Dvakrát ročně o víkendu pořádáme v budově školy soustředění orchestru, které nám umožní rychleji se skladby naučit a zároveň společně strávit čas a seznámit se.

Členové ve školním roce 2016-17:

• Jan Maršálek (2SA) – housle
  • Tereza Povolná (4KA) – violoncello