Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Vítězství ve velkém finále debaty!

Tým našich debatérů zvítězil ve velkém finále debatní soutěže AGORA. Závěrečné boje letošní soutěže proběhly 15. prosince netradičně ve Veletržním paláci v Praze.

Náročná příprava pod vedením Filipa Kračmera (IV. B) se vyplatila. Ivana Hronková, Lukáš Pexa, Lucie Nejedlá, Natalie Vaculíková, Vojtěch Povolný, Johana Mayerová, Hana Součková, Lukáš Randák, Matyáš Leon Dušek, Julie Žaliová, Jonáš Koller perfektně reprezentovali naši školu a jistě se příští rok budou podílet na přípravě svých nástupců.

Studentská Agora je vzdělávací projekt pro studenty středních škol. Vede mladé lidi k porozumění médiím, k rozlišení dezinformací, k toleranci a porozumění věcem veřejným. Studenti jsou prostřednictvím debatní soutěže podporováni v tom, aby byli aktivními a vzdělanými občany, kteří dokáží formulovat a obhájit svůj názor, a kterým není lhostejné, co se okolo nich děje.

V projektu Studentská Agora se studenti naučí naslouchat cizím názorům, tvořit si vlastní podložené názory, diskutovat i přesvědčivě hájit své stanovisko. Zároveň se učí spolupracovat v týmu a pracovat na společné strategii.

 Naše škola je tradičním účastníkem této debatní soutěže a letošní tým napodobil své starší spolužáky, kteří se v minulých letech dostali do celostátního finále, několikrát  i zvítězili.

 Za uplynulých patnáct ročníků soutěže se od roku 2004 Studentské Agory zúčastnilo více než 10.000 studentů. Soutěž se u studentů, pedagogů i vedení škol těší velkému zájmu a účast v soutěži je pro ně prestižní záležitostí.

https://www.facebook.com/studentskaagora/

autor: polednikova / vloženo: pro 15, 2021