Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Studenti GJB - vítězi krajského kola „Debaty“

Tým našich studentů ve složení Ivana Hronková, Lukáš Pexa, Lucie Nejedlá, Natalie Vaculíková, Vojtěch Povolný, Johana Mayerová, Hana Součková, Lukáš Randák, Matyáš Leon Dušek, Julie Žaliová, Jonáš Koller se zodpovědně připravoval pod vedení Filipa Kračmera na krajské kolo debatní soutěže. 

Příprava se vyplatila. Odměnou je vítězství v krajském kole a postup do celostátního finále! Blahopřejme.

V Praze je doprovodil  absolvent, účastník předchozích debatních klání, Jakub Dolák a vedoucí týmu, Martina Smolová.

Jsme tradičními soutěžícími, několikanásobnými účastníky finále, několikrát jsme soutěž vyhráli.  

Informace o této zajímavé soutěži lze najít na:                    

https://www.studentskaagora.cz/

„Studentská Agora je vzdělávací projekt pro studenty středních škol. Vede mladé lidi k porozumění médiím, k rozlišení dezinformací, k toleranci a porozumění věcem veřejným. Studenti jsou prostřednictvím debatní soutěže podporováni v tom, aby byli aktivními a vzdělanými občany, kteří dokáží formulovat a obhájit svůj názor, a kterým není lhostejné, co se okolo nich děje.

V projektu Studentská Agora se studenti naučí naslouchat cizím názorům, tvořit si vlastní podložené názory, diskutovat i přesvědčivě hájit své stanovisko. Zároveň se učí spolupracovat v týmu a pracovat na společné strategii."

autor: polednikova / vloženo: lis 25, 2021