Informatický bobřík 2019

(Zbyněk Hamerník) Mezi 3.-15. listopadem se naši studenti zúčastnili dvanáctého ročníku informatické soutěže Bobřík informatiky. Celkem 103 studentů od primánů po maturanty řešilo úlohy populární soutěže online v počítačových učebnách.

První týden soutěžilo v kategorii benjamin třicet primánů. Z nich se dvacet čtyři stalo překonáním hranice sto dvaceti bodů úspěšnými řešiteli. Nejúspěšnější byl Jakub se 192 body a Vít s Bárou, kteří dosáhli 176 bodů.

Druhý týden zahájila soutěž v pondělí 18. listopadu nejstarší kategorie senior. Té se zúčastnilo osm zájemců, kteří kromě čestného titulu "úspěšný řešitel" navíc bojovali o postup krajského kola. Podařilo se to třem studentům: Alexander Écsi (21. v souhrnném celostátním pořadí) z oktávy a septimáni Šárka Pšeničková (128. v souhrnném celostátním pořadí) a Matěj Holub (291. v souhrnném celostátním pořadí) budou naši školu reprezentovat 28. ledna mezi třiceti nejlepšími středočeskými studenty. Úspěšnou řešitelkou je také septimánka Tereza Sokolová.

Úterní kategorie junior se zúčastnilo pět sextánů. Nejúspěšnější je Jáchym Bajgar na děleném 206. pořadí v celkovém celorepublikovém žebříčku.

Od středy do pátku byla soutěž otevřena pro kategorii kadet, do níž spadají tercie s kvartou. Z 60 dětí překonalo bodovou hranici pro úspěšné řešitele 51. Nejlépe se test povedl terciánúm Daně a Adamovi a kvartánům Zuzaně, Anetě, Matyášovi, Adamovi a Antonínovi, kteří dosáhli 180 bodů ze 240 možných.

Děkuji všem studentům za účast, kolegům učitelům za pomoc s organizací a těší mě, že naše škola drží krok s trendem výuky informatiky právě v této soutěži, ve které je naše republika mezi nejpokročilejšími na světě.

autor: hamernik / vloženo: lis 22, 2019