Daniel Justiz přivezl z Hong Kongu bronzovou medaili

Marie Schröpferová

Daniel se z ústředního kola Zeměpisné olympiády v Praze probojoval na Mezinárodní geografickou olympiádu iGeo (The International Geography Olympiad) do Hong Kongu, která se konala 30. července až 5. srpna 2019.

Geografické olympiády se zúčastnilo celkem 172 soutěžících ze 43 států světa.
Českou republiku reprezentovali: Daniel Justiz (GJB Beroun), Lukáš Pelc ( Cheb), Vojtěch Nováček (Plzeň) a Martin Procházka ( Mladá Boleslav). Soutěžící doprovázeli Mgr. Hana Svobodová a Mgr. Marek Durna (oba PedF MUNI). Soutěž měla tři části – písemný test, práci v terénu (v okrajových ulicích staré zástavby Hong Kongu) a multimediální test (samozřejmě vše v angličtině se spoustou odborných termínů).
V soutěži jednotlivců Daniel získal bronzovou medaili za 53. místo, kde rozhodovaly jen setiny bodu (nejlépe z českého týmu) a v soutěži družstev se Česká republika umístila na 21. místě.
Daniel Justiz v květnu 2019 na naší škole odmaturoval a nastupuje na ČVUT v Praze. Věřím, že geografie zůstane přinejmenším jeho koníčkem a že zkušenosti ze dvou mezinárodních olympiád (Bělehrad a Hong Kong) využije ve svém zvoleném oboru i v osobním životě.
Děkujeme za dlouholetou vzornou reprezentaci školy v geografii, fyzice i matematice. Hodně úspěchů v dalším studiu!

autor: polednikova / vloženo: zář 11, 2019