Krajské kolo Informatického Bobříka 2018

(Zbyněk Hamerník) Ve středu 30. ledna 2019 se sešlo třicet studentů postupujících ze středočeských škol v budově MFF UK na Malé Straně, aby řešili úlohy ústředního kola Bobříka informatiky. O účasti a úspěchu našich studentů čtěte dále v článku.

Ústřední kolo se koná ve stejný čas ve všech krajích republiky a je organizováno pouze pro nejstarší kategorii "senior" studentů maturitních a předmaturitních ročníků. Ve stejný okamžik tedy více než čtyři sta talentovaných a motivovaných studentů řešilo v šedesátiminutovém online testu patnáct otázek s informatickou tématikou. Letos získalo plný počet bodů více studentů než v minulých letech. V tom případě o pořadí rozhodoval čas ukončení testu.

V dosavadních třech ročnících ústředního kola patřili studenti Středočeského kraje vždy mezi nejúspěšnější (viz 2016-17 a 2017-18). I letos jsou na předních příčkách souhrnného celorepublikového pořadí. Vítěz našeho krajského kola Filip Brukner z kladenského gymnázia je zároveň na druhém místě celkově. Všech pět prvních studentů našeho krajského kola dosáhlo plného počtu 240 bodů, mezi nimi i na čtvrtém místě náš oktaván Daniel Justiz, který je v souhrnném celorepublikovém pořadí 29. Do soutěže postoupila také Veronika Fialová ze 3.A, která skončila třináctá. Oběma studentům moc děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Organizace letošního kola se ujala Lucie Pelikánová, které se podařilo zajistit prostory na MFF UK. S týmem svých kladenských studentů zajistila bezchybný chod soutěže a navázala tak na dva ročníky pořádané na naší škole.

autor: hamernik / vloženo: úno 18, 2019