Prváci na Lipně

Konec školního roku strávila 1.A spolu s 1.B na Lipně. Výlet začal v ZOO Ohrada (Hluboká nad Vltavou), kde studenti ve skupinkách s přidělenými pracovními listy pátrali po informacích o zvířecích obyvatelích ZOO. Pak jsme přejeli na chatu Lanovka, kde jsme se ubytovali. A stylově (tedy lanovkou) jsme vyjeli na lipenskou Stezku korunami stromů.

Počasí nám na chvíli přestalo přát, drobně pršelo. Druhý den jsme začali prohlídkou vodní elektrárny Lipno I. Po krátkém úvodu jsme sjeli výtahem 160 metrů pod zem do technického zázemí elektrárny.  Pak jsme se zastavili na vyhlídce Čertova stěna a neplánovaně se zdrželi sběrem borůvek. Odpoledne jsme se nalodili na parník a prohlédli si břehy Lipna.  Okružní plavbu jsme skončili ve Frymburku a do chaty jsme šli po svých. Třetí den jsme se rozloučili s Lipnem a vyrazili na prohlídku historického centra Českého Krumlova a pak, značně unaveni, již domů.

Marie Dvořáková, Petra Prošková, Miriam Šimralová, Lenka Škodová

autor: skodova / vloženo: čen 27, 2018