Skvělá poznávací cesta do Španělska

Mgr. Olga Chocová

V neděli 3.června odjela skupina 64 studentů se 3 profesorkami na cestu za uměním do španělského Katalánska. Čekala nás téměř dvacetihodinová cesta dvoupatrovým autobusem.

Přivítalo nás docela chladné moře, ale většinu to neodradilo. Příjemný rodinný penzion, úzké uličky plné kavárniček a obchůdků, které přes odpoledne byly zavřené. Prostě siesta! Na domech téměř všude vlály katalánské vlajky, což připomínalo nedávné spory mezi většinovým Španělskem a Katalánskem.

V Barceloně nás doslova uchvátil Antonio Gaudí nejen svou známou katedrálou Sagrada  Familia, ale úžasným parkem Güell, nazvaným po jeho příteli a mecenáši. Ostatně motiv barevné mozaiky nesou téměř všechny suvenýry. I my jsme ještěra v podobě magnetu nebo klíčenky museli mít. Gaudí nechal postavit podle svých návrhů v Barceloně i několik paláců, které jsme, ačkoli bylo vedro, rádi zhlédli.

Zajímavé bylo vidět i muzeum Salvatora Dalího, jehož kopie slavných obrazů zná snad každý. Výlet do horského masivu, ve kterém vévodí klášter Monserrat, byl úchvatný. Vystáli jsme frontu k Černé madoně, poslechli si v tlačenici turistů z celého světa chlapecký sbor i koncert mladých hudebníků. Trošku nás potrápil déšť, ale den byl plný skvělých zážitků.

Poslední den jsme si Barcelonu užili, protože jsme se jejím historickým jádrem toulali celý den. Zážitků, fotek, historek měli určitě všichni plno. Studenti si procvičili  španělštinu, ochutnali typická přímořská jídla, poznávali naturel místních obyvatel.

Zbývá jen těšit se na další cesty za poznáním. Adios Espaňa !

Několik postřehů studentů – cestovatelů

Martin V: Kromě cesty autobusem všechno naprosto úžasný, hlavně kopce v Monserratu byly neuvěřitelné.

Valérie M: Největší zážitek? Sagrada  Familia, jinak moře a jídlo.

Eliška Z: Líbilo se mi město Blanes, kde jsme bydleli. Španělské typické uličky – úzké, plné květin. A hlavně bazilika Sagrada de Familia s nádhernými mozaikami.

Honza L: Kromě Evíka, sauny a přírodní sprchy v horním patře autobusu se mi nejvíce líbil trh la Boguéria, Sagrada Familia a muzeum S. Dalího.

A jak ostatní doplňují: Byl to super výlet a někdy zase pojedeme znovu!

autor: polednikova / vloženo: čen 19, 2018