Krajské kolo Bobříka informatiky 2017-18

(Zbyněk Hamerník) Prvního února se na naší škole konalo oblastní kolo soutěže Bobřík informatiky. Ze čtrnácti škol se k nám sjelo třicet nejúspěšnějších středoškoláků ze Středočeského kraje podle žebříčku sestaveného po předchozím školním kole ze 13. listopadu 2017.

Pořadatelství jsme si zopakovali po úspěšném loňském kole. Děkuji kolegům školním koordinátorům za pomoc s dozorem a vyhodnocením. Poděkování patří i pracovní četě sextánů za pomoc při organizaci.

Po vyhodnocení hodinového testu s patnácti otázkami, který soutěžící řešili online, se stal vítězem Filip Brukner z kladenského gymnázia (8. v celostátním pořadí), druhý byl Radoslav Hašek z časlavského gymnázia (10. v celostátním pořadí) a třetí Břetislav Hájek z českobrodského gymnázia (12. v celostátním pořadí). Úroveň výsledků studentů z našeho kraje je vysoká, o čemž svědčí nejen přední umístění v celostátním žebříčku, ale i největší počet - jedenáct - úspěšných řešitelů v krajském srovnání.

Z naší školy se zúčastnili Daniel Justiz (5. v kraji a 19. v ČR) a Oskar Krejčí (13. v kraji).

Tři nejlepší soutěžící obdrželi věcné ceny pořízené organizátorem KIN PF JČU mj. díky podpoře z projektu PRIM z OP VVV.

Děkujeme všem studentům i jejich trpělivému doprovodu za účast a gratulujeme k dosaženým úspěchům.

autor: hamernik / vloženo: úno 26, 2018