Zajímavý a přínosný seminář

Mgr. Olga Chocová

Každoročně mezi studenty našeho gymnázia zavítá prof. Karel Klíma z Metropolitní univerzity Praha a připraví si téma s právní problematikou.

Setkání se zúčastní budoucí studenti práv či adepti pro studium politologie. Tentokrát nás pan profesor zaujal srovnáním volebních systémů a systémem zákonodárné a výkonné moci v evropských zemích, ve Spojených státech amerických a u nás. V čtyřhodinovém bloku srovnal francouzský, americký a český systém a připomněl základní prvky mezinárodního práva včetně zajímavostí z historie porušení výsostných vod a narušení leteckého prostoru. Příští setkání proběhne v prostorách pražské Metropolitní univerzity 21. února. Možná se letošní maturanti s milým a empatickým znalcem ústavního práva setkají na fakultách po celé republice. Z Berouna totiž prof. Klíma odjížděl do Hradce Králové, aby vyzkoušel studenty. Právě totiž probíhá zkouškové období. Držíme jim palce!

autor: polednikova / vloženo: úno 8, 2018