Beseda s velvyslancem Izraele Danielem Meronem

Anna Dušková, septima

Naši školu navštívil Daniel Meron, velvyslanec státu Izrael v České republice.

Setkání se zúčastnili studenti maturitních tříd, septimy a sexty.

Ptala jsem se spolužáků, jak by ohodnotili vystoupení pana Merona a množství informací, kterými jen sršel. Ani mě nepřekvapilo, že všechny odpovědi byly kladné. Opravdu. Za nepříliš dlouhou dobu, kterou s námi mohl pan velvyslanec strávit, nás nechal nahlédnout do svého života, ať už v Izraeli nebo v České republice, stačil pustit několik videí o nových izraelských produktech zaměřených na pomoc lidem - jak s handicepem, tak s  jinými problémy.

Také nám ujasnil několik dosud neznámých věcí, například kolik společného má Česká republika a Izrael. Debata byla ukončena dotazy studentů, které odlehčeně a někdy i vtipně pan Meron komentoval. Otázky se týkaly aktuální pozice Izraele ve světě a problémů s jeho hlavním městem, nalezišť ropy poblíž státu a také třeba toho, jaké české pivo má pan velvyslanec nejraději.

autor: polednikova / vloženo: led 15, 2018