Šachy 2017/2018 aneb vzhůru do celostátního kola Přeboru škol v šachu

7. prosince 2017 se A tým šachistů ve složení Jiří Vrecion z oktávy, Jiří Havelka ze 2b, Petr Handl z tercie a David Hakl ze 4a umístil v Krajském kole Přeboru škol v šachu – a to v silné konkurenci – na 2. místě. To znamená, že náš A tým postupuje do Celostátního kola, které se tradičně koná v červnu ve Zlíně. Kluci, děkujeme a držíme palce!

Pro nás je šachové klání na škole v podstatě novinka. Šachový turnaj jsme pořádali teprve po druhé v novodobé historii školy. Loňské výsledky a průběh šachových turnajů  si můžete připomenou na https://www.gymberoun.cz/news/603/20/Krajsk%C3%A9-kolo-P%C5%99eboru-%C5%A1kol-v-%C5%A1achu.

Letošní školní kolo se konalo 23. 10. 2017. Zúčastnili se tito studenti.

V kategorii II. tj. prima – kvarta soutěžili Matouš Hofmeiter, Jan Lojka a Vladimír Patera z kvarty, Oliver Duda, Marek Chlebou a Petr Resch ze sekundy. Matouš, Honza, Oliver a Petr vytvořili podle dosažených výsledků tým, který postoupil do Regionálního kola.

V kategorii III, tj. SOŠ a čtyřletá gymnázia se vytvořil podle dosažených výsledků A tým a B tým.

V A týmu se soustředili Jiří Vrecion z oktávy, Jiří Havelka ze 2b, Petr Handl z tercie a David Hakl ze 4a

V B týmu - Petr Klíma z 1a, Stěpan Tarasov ze sexty, Olexander Zezulya z 1a a Ivan Coufal ze 4a.

Dále se šachového školního kola zúčastnili Jiří Skalský ze 2b, Vojtěch Hyšperský z oktávy, Jiří Sekyra a Štěpán Hyšperský ze sexty a Jan Cihlář, David Ludvík a Josef Kováč z 1a.

Regionální kolo pro okres Beroun, Praha – západ a Příbram se konalo 24. 11. 2017 v DDM na Příbrami.

A tým vybojoval 1. místo s postupem do Krajského kola v Neratovicích.

A tým kategorie II a B tým kategorie III dosáhly na 3. místa.

Za zapůjčení šachových souprav do školního kola bych chtěla poděkovat  vedoucí Šachového klubu Zdice paní Evě Rosenbaumové.

Za odborné vedení školního kola velmi děkuji Janu Hofmeisterovi. Jemu patří dík i za zapůjčení šachových souprav, které jsme si vezli na oblastní a krajské kolo.

Článek napsala a šachové turnaje pedagogickým dohledem garantovala Mgr. Marie Štěpničková

autor: stepnickova / vloženo: pro 8, 2017