Krajské kolo Přeboru škol v šachu

V letošním školním roce se naše škola poprvé zúčastnila šachové soutěže Přeboru škol v šachu. Krajské kolo se konalo 14. 12. 2016 v Neratovicích. Ve velmi vyrovnaných zápasech a v obrovské konkurenci se naši studenti Jiří Vrecion, Jiří Havelka, David Hakl a Tomáš Plhák umístili na 4. místě v kategorii SŠ. Klukům k vítězství chyběl jeden jediný bod, ještě jedno jediné vítězství v rámci týmu v posledním 7. kole celodenního šachového maratonu... Ale to je sport a šachy jsou sport, a jaký!!!

A jak to všechno začalo?  Matouš Hofmeister – student tercie   přišel v polovině října s nápadem uspořádat školní kolo šachového turnaje. To se uskutečnilo za velkého zájmu studentů 24. 10. 2016. Do oblastního kola postoupilo celkem 16 studentů, tj. 2 týmy studentů 2. stupně ZŠ resp. primy až kvarty a 2 týmy studentů SŠ

11. 11. 2016 se v DDM na Březových Horách v Příbrami sjely budoucí šachové naděje okresů Beroun, Praha – západ a Příbram na oblastní kolo. Náš A tým 2. skupiny – tj. tým ve složení Petr Handl ze sekundy, Jan Lojka, Matouš Hofmeister a Teodor Machart z tercie vybojoval s velkým náskokem 1. místo, náš A tým 3. skupiny ve složení Jiří Vrecion ze septimy, Jiří Havelka z 1b, David Hakl ze 3a a Tomáš Plhák ze sexty vybojoval 2. místo. Naše A týmy postoupily do krajského kola šachového přeboru!

V krajském kole náš A tým 3. skupiny ve složení Jiří Vrecion ze septimy, Jiří Havelka z 1b, David Hakl ze 3a a Tomáš Plhák ze sexty vybojoval 4. místo. Jen pro představu – v 6. kole vedli tabulku, v 7. kole došlo k neuvěřitelné situaci – 3 týmy dosáhly na stejný počet bodů (18) viz výsledkové listiny – podle pořadatelů situace naprosto ojedinělá, a naši kluci zůstali pozadu o pouhého půl bodu. Pan Burda, hlavní organizátor krajského kola konstatoval, že všechny 4 týmy z čela tabulky by stejně kvalitně reprezentovaly Středočeský kraj v národním kole.

A tým 2. skupiny – tj. tým ve složení Petr Handl ze sekundy, Jan Lojka, Matouš Hofmeister a Teodor Machart z tercie dosáhl pouze na 9. místo z 12. zúčastněných družstev.

V každém případě děkujeme za reprezentaci školy, kluci!

Za zapůjčení šachových souprav do školního kola bych chtěla poděkovat  vedoucí Šachového klubu Zdice paní Evě Rosenbaumové.

Za odborné vedení školního kola velmi děkuji Janu Hofmeisterovi. Jemu patří dík i za zapůjčení šachových souprav, které jsme si vezli na oblastní a krajské kolo.

Kompletní výsledky pro kategorii 3. najdete na:

Kompletní výsledky pro kategorie 2. najdete na:

A fotografie z turnaje pořídila a na Rajče dala k dispozici paní Filipová z Pravonína :

autor: stepnickova / vloženo: led 3, 2017