DUD - Beroun 2012 očima kvartána

12. června 2012 se uskutečnil na našem gymnáziu již 6. ročník Dne uživatelských dovedností tzv. DUD. Studenti kvarty představili své práce vytvořené v hodinách Informatiky a výpočetní techniky spolužákům z primy, sekundy a dalším zájemcům. Nosným tématem DUD2012 byl projekt Beroun 2012 očima studenta kvartána.

Dopoledne bylo rozděleno na dva samostatné bloky, ve kterých bylo představeno celkem 12 studentských prací. Jednotlivé části Berouna vystupují z webových stránek nejen slovem ale i množstvím autorských fotografií. Studenti nasbírali řadu informací o historii, slavných osobnostech, významných institucích a navíc o žhavé současnosti Berouna – o stavu zeleně, stavu komunikací a firmách a firmičkách, které vytváří současnou tvář kulturního, sportovního a průmyslového Berouna.

Program:

Blok I.

Anna Kadlecová a Lucie Mistrová: Historie Berouna

Jan Gärtner a Štěpán Krejčí: Černý vršek

Ondřej Blín a Prokop Černý: Zavadilka

Johanka Šafránková a Dominika Vrecionová: Hřbitov a okolí

Martin Hofman a Alexej Chalupník: Městská hora a okolí

Vojtěch Barnat: Závodí

Václava Hejnarová a Michaela Strnadová: Náměstí Jana Husa

Štěpán Holý a Matěj Vlasák: Beroun II.

Blok II.

Anna Kadlecová a Lucie Mistrová: Historie Berouna