Krajské kolo olympiády v programování s naší dvojitou účastí

Husarský kousek povedl se dvojici našich rekovných programátorů z maturitních ročníků Ireně Jančaříkové a Vojtěchu Vopařilovi! V krajském kole 58. ročníku Matematické olympiády kategorie P (pro pomalejší - P jako programování) důstojně reprezentovali a z prudkých vod záludných algoritmů zpěněných netradičními datovými strukturami vytěžili stříbro a lilky.

Vojtěch Vopařil z oktávy a Irena Jančaříková ze 4.A po těsném postupu z domácího kola mezi krajskou elitu vyrazili 13/1/2008 do Prahy, aby v ostré konkurenci studentů z Prahy a středních Čech řešili zadání čtveřice úloh (viz zdroj).

Vojtěch Vopařil získal celkem jedenáct bodů, což ho zařadilo na druhé místo ve Středočeském kraji, Irena Jančaříková ziskem sedmi bodů skončila čtvrtá. Zařadili se tak na tabuli cti (viz zdroj od Šárky Gergelitsové z benešovského gymnázia) po bok řady našich studentů úspěšných v minulých deseti letech - Jakuba Holovského, Jana Pilbauera, Pavla Šafraty, Jiřího Bendla, Petra Švece, Davida Vávry, Petra Balka, Tomáše Fechtnera a Pavla Turčína.

Postup do celostátního kola Vojtěchovi a Ireně unikl, čímž dávají velkoryse prostor svým mladším spolužákům, aby v příštích ročnících navázali na účast ve finále Pavla Šafraty (24.-25. v celostátním kole 50. ročníku MO-P v roce 2001) a Petra Švece (23.-25. v celostátním kole 53. ročníku MO-P v roce 2004).

Škola Ireně Jančaříkové a Vojtěchu Vopařilovi děkuje za vynikající reprezentaci.

Více o programování na této úrovni se můžete dočíst na stránkách Korespondenčního semináře z programování (obsahuje kromě archivu řešených úloh různé obtížnosti i "kuchařku" návodných textů) a oficiálních stránkách Matematické olympiády - kategorie P.

autor: hamernik / vloženo: úno 26, 2009