Doc. MUDr. Jaroslav Feyreisl, CSc., absolvent 1973

Slovo dalo slovo a doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc. opravdu přijel. Ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4-Podolí, významný absolvent berounského gymnázia (1973), se na 1,5 hodiny vrátil před pátečním polednem (12.11.2010) mezi své mladší spolužáky přesně tak, jak slíbil při oslavách 100. výročí založení školy.

V sále školy se sešel se studenty III.A, III.B a Septimy, vyučujícími biologie i svými spolužačkami z gymnázia (Mgr. Chocová, RNDr. Pojerová). Povídání pana docenta se bezvadně poslouchá. Mluví k vám zkušený manažer s citlivou duší lékaře i učitele. Dozvěděli jsme se o vzniku, historii i současnosti Ústavu pro péči o matku a dítě, který nabízí  v rámci České republiky komplexní péči o zdraví ženy a jejího dítěte. Špičkový tým porodníků, gynekologů a neonatologů zde zajišťuje  komplexní péči jak o ženy během těhotenství, porodu, tak o ženy, které již nejsou v reprodukčním věku. Zvládnou zde kolem 5 tisíc porodů ročně, v provozuje je také perinatologické centrum, kde se koncentrují ženy s problémy  během těhotenství.  Poskytují tu také péči o novorozence s nízkou porodní hmotností.

Druhá polovina byla věnovaná otázkám. „...kdy volit přirozený porod, kdy císařský řez, má hormonální antikoncepce vliv na zdraví plodu i matky, v jakém věku je vhodné antikoncepci nasadit, kdy vysadit před chtěným otěhotněním, jak to vypadá s hormonální antikoncepcí pro muže, ......“.Studenti se loučili opravdovým potleskem. Možná se ještě můžeme těšit na besedu na téma  „Domácí porody ano či ne“. (fotky z besedy ve fotogalerii Mgr. Hynek)

autor: lidinsky / vloženo: lis 8, 2010