Děkovný dopis z velvyslanectví USA

Do školy byl doručen děkovný dopis Jeho Excelence pana velvyslance Richarda W. Grabera související s jeho návštěvou gymnázia dne 22/9/2008. Překlad i oskenovaný dopis najdete uvnitř článku.

O návštěvě již byl napsán článek a byla vydána fotogalerie, nicméně se k tématu ještě jednou vrátíme přepisem děkovného dopisu adresovaného panu řediteli (za překlad patří dík Jitce Charvátové).

Vážený pane řediteli,

Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za srdečné přijetí, kterého se mi dostalo od Vás a Vašich studentů během mé nedávné návštěvy Berouna. Vždy rád hovořím se studenty a skupina Vašich studentů se ukázala jako neobyčejně zvídavá a přemýšlivá. Bylo mi potěšením vyslechnout si myšlenky a názory budoucích vůdčích osobností České republiky.

Rád bych také poděkoval za krásné umělecké dílo, které mi během mé návštěvy věnovali Vaši studenti. Už se těším, až si najde své místo v budově amerického velvyslanectví.

S pozdravem,

Richard W. Graber