Eskalátor - podzim 2012

Studenti Gymnázia J. Barranda se v říjnu zúčastnili již po čtvrté projektu Eskalátor. Projekt Eskalátor sleduje a rozvíjí znalosti a dovednosti žáků 4. – 9. tříd základních, malotřídních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií formou unikátních ověřovacích testů a individualizovaného e-learningu v anglickém jazyce a čtenářské gramotnosti v českém jazyce, toto vše online. Eskalátor je garantován firmou SCIO.

Umožňuje studentům i pedagogům porovnat výsledky studia se studijními výsledky ostatních zařízení v kraji – ZŠ i gymnázií.

Naši studenti pracují s nejobtížnější variantou testů. V anglickém jazyce je testována schopnost řešit úlohy na základě pokynů udílených poslechem i pokynů udílených v klasické čtené formě. Čtenářské gramotnosti v českém jazyce ukazuje na schopnost vypořádat se se vztahy a souvislostmi v textech jednotlivých zadání.

Výsledky:

Studenti kvarty obsadili v testu čtenářské gramotnosti 1. místo z 53 zúčastněných škol.

V testu z anglického jazyka – poslechové i čtené části – obsadili 1. místa z 52 zúčastněných škol.

Studenti tercie obsadili v testu čtenářské gramotnosti 1. místo z 59 zúčastněných škol.

V testu z anglického jazyka – poslechové i čtené části – obsadili 2. a 1.místo z 52 zúčastněných škol.

Studenti sekundy obsadili v testu čtenářské gramotnosti 6. místo z 57 zúčastněných škol.

V testu z anglického jazyka – poslechové i čtené části – obsadili 1. místa z 57 zúčastněných škol.

Studenti primy obsadili v testu čtenářské gramotnosti 10. místo z 52 zúčastněných škol.

V testu z anglického jazyka – poslechové i čtené části – obsadili 1. místa z 54 zúčastněných škol.

Grafickou podobu výsledků získáte zde.

autor: stepnickova / vloženo: led 7, 2012