Spolupráce se Domovem seniorů T.G.M. v Berouně

Spolupráce Gymnázia J. Barranda a Domova seniorů T.G.M. v Berouně byla navázána před dvěma lety. Letošní školní rok zatím probíhal ve znamení cizích jazyků – španělštiny, angličtiny a němčiny a tento program doplnila výuka biologie pomocí výpočetní techniky. Když maturanti ze 4.B měli zájem se v penzionu představit, padla volba na relativně nový předmět – Mediální výchovu.

Studenti maturitních ročníků se v něm učí představit svou práci, vytvářet prezentace, které obstojí v konkurenci ostatních, učí se vystupovat a mluvit před publikem. Část našeho času věnujeme také publicistickému stylu, historii žurnalistiky i psaní textů. A právě s historií žurnalistiky jsme společně s klienty Domova seniorů začali. Pracovali jsme s dobovými materiály – s novinami z let 1938 – 1989. Četli jsme nejen to, co zajímalo tehdejší novináře a čtenáře, ale požádali jsme klienty Domova o jejich vzpomínky.

Vyučovací hodina proběhla v rámci lokálního programu vzdělávání pro seniory na Berounsku „Vzdělávání bez bariér“. V březnu na ni naváže netradiční výuka fyzika - „Fyzikální cirkus“.

autor: polednikova / vloženo: bře 2, 2014