Holky z gymplu ve finále !!!

(Marie Schröpferová) Berounská atletika slaví další úspěch, tentokrát na školní úrovni. Družstvo dívek Gymnázia Joachima Barranda se podruhé zúčastnilo Corny poháru, atletické soutěže družstev středních škol. V loňském roce hned při své první účasti ovládlo okresní i krajské kolo a překvapivě se dostalo až do finále. V letošním roce se jim podařilo úspěch zopakovat, jen s ještě lepším výsledkem.

Po suverénním vítězství v okresním kole a napínavém boji v kole krajském děvčata opět postoupila do republikového finále, když celkově dosáhla osmého nejlepšího bodového součtu z celkem 95 účastníků krajských finále.

I proto dívky doufaly v lepší umístění než v roce 2013, kdy se jim podařilo porazit ze sedmnácti účastníků břeclavského finále jen jednoho soupeře. Děvčata zabojovala, splnila si svůj sen dostat se do „desítky“ a radovala se z celkově 9. místa. Poháry za vítězství si z rukou Báry Špotákové v Břeclavi převzaly dívky z brněnského Gymnázia Hády a chlapci z Církevního gymnázia Olomouc.

Berounské gymnázium reprezentovaly: P. Vlasáková, J. Šafránková, M. Holubová, M. Jonášová,

A. Růžičková, L. Semrádová, K. Hájková, Z. Alferyová, K. Sýkorová a T. Klocová.

autor: admin / vloženo: říj 13, 2013