Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Turnaj v golfu - PB Středoškolský pohár 2014

(Marek Uksa, 2.A) Minulý rok jsme na jednom odpoledním tréninku dostali nápad zahrát si turnaj v golfu za školu. Dlouho jsme hledat nemuseli, protože turnaj pro střední školy je jen jeden – PB Středočeský pohár. Jako nadšenci jsme přihlásili celé naše družstvo (Marek Uksa, Martin Hofman, Adam Vladyka) a šli jsme do kvalifikace, kde jsme k velkému údivu uspěli a postoupili do finále. Hlavním patronem minulého ročníku byl Dominik Hašek. Popřál nám hodně štěstí a povedlo se. Ve finále České republiky jsme skončili na 16. místě. Rok se s rokem sešel a náš „hvězdný“ tým byl povolán ke svým reprezentačním povinnostem.

Letos se už kvalifikační kolo nekonalo a my jsme skončili na 21. místě. Velký dopad na naše umístění mělo nepříznivé počasí. Start byl ráno posunut o 20 minut, což není tak strašné, ale kolem třetí hodiny se rozezněly sirény oznamující hrozící nebezpečí bouřky. Po dvou hodinách  jsme se opět vrátili ke hře a vrcholně zakončili osmnáctou jamku třemi „pary“.

PB Středoškolský pohár vznikl pod záštitou České golfové federace. Hlavní myšlenkou bylo pomoct mladým golfistům v rozvoji a zviditelnit golf, neboť při většinu lidí je to sport pro „snoby“. Lidé, kteří toto říkají, o golfu nic nevědí.

autor: admin / vloženo: kvě 29, 2014