Sice o vlásek...

Letos jsme se podruhé připravovali na krajské kolo dějepisné soutěže Středočeského kraje organizované gymnáziem Cheb. Zúčastnilo se ho 23 gymnázií.

Zatímco vloni bojoval za naši školu ostřílený tým (který už byl předtím dvakrát v Chebu), tentokrát bylo družstvo sestavené z nováčků. Je pravda, že jsem neočekávala žádný velký výsledek, přesto jsem chlapce neustále nutila do domácí přípravy. Snažila jsem se jim pomoci tím, že jsem o jarních prázdninách pracovala na výpiscích z Kroniky českých zemí. A musím pochválit Patrika Březinu, Erika Papíka (oba studenti ze 3.B) a Petra Pohla (1.B), že mě nezklamali. Získali jsme třetí místo (1.místo – Poděbrady, 2. místo – Brandýs na Labem), a tím vybojovali postup do celostátního kola dějepisné soutěže, která se uskuteční jako tradičně v listopadu 2015 v Chebu. Jedná se o nejvýznamnější a ze sponzorského hlediska nejsledovanější dějepisnou soutěž v republice (to nemluvím o početné účasti gymnazistů ze Slovenska). A objektivně musím přiznat, že tak těžké otázky pro krajské kolo se objevují až právě v celostátním kole. Hodně otázek se týkalo slovenských dějin a mnozí učitelé by tento test opravdu neudělali. O to více si cením snahy našich studentů a věřím, že se stejně dobře připraví i na celostátní kolo. Díky, chlapci!!!

autor: benesova / vloženo: dub 17, 2015