Vystoupení Jitky Šuranské

(Simona Kostudisová, 2.B) Ve středu 11.listopadu zavítala na naši školu Jitka Šuranská spolu se svými dlouholetými kamarády a kolegy, Marianem Friedlem a Martinem Krajíčkem. Jitka Šuranská nám zazpívala a zahrála na housle, Marian Friedl nám zahrál na basu, cimbál a na píšťalu, o které nám při té příležitosti i něco zajímavého pověděl. Ani Martin Krajíček se nebál nám předvést něco ze svého repertoáru. Krásně nám zahrál na mandolínu, o níž nám také něco prozradil.

Celé vystoupení se neslo v duchu lidových písní z Moravy, a ačkoli se dnes tento styl hudby mezi mladou generací už moc neposlouchá, všichni v sále klidně seděli a poslouchali, unesení skvělými výkony tohoto nadaného tria, které nám ukázalo, že i tzv. “lidovky” mohou být zábavné a nádherné. Toto vystoupení bylo rozhodně pro všechny nevšedním zážitkem a za svoji třídu musím říct, že jsme si ho velice užili.

Tímto článkem bych chtěla triu Jitky Šuranské jménem celé školy poděkovat, že nás navštívili a zpříjemnili nám jinak obyčejné středeční dopoledne. Děkujeme!

autor: admin / vloženo: lis 17, 2015