Noc venku

Škola se po loňské premiéře podruhé připojuje k této netradiční akci a zve studenty i jejich rodiče: Noc venku je počin na podporu lidí bez domova, který vznikl ve Velké Británii a myšlenka nyní putuje i městy v České republice. Cílem akce je seznámit veřejnost s problematikou bezdomovectví a zároveň získat prostředky, které budou použity na podporu lidí bez domova. (text převzat z http://beroun.charita.cz/akce/noc-venku-2015/)

Nad akcí převzala záštitu starostka města Berouna Ing. Šárka Endrlová.

Plakát akce Noc venku Beroun 2015 Vloni se v akci poprvé organizačně přihlásila Farní charita Beroun. Akce proběhne stejně jako vloni s podporou Římskokatolické farnosti Beroun a ve spolupráci s Gymnáziem J. Barranda na jeho dvoře. Děkujeme vedení gymnázia za to, že se můžeme opět uchýlit pod jejich střechu a děkujeme vedení SOŠ a SOU Hlinky za buřtguláš, který nám studenti oboru kuchař/číšník opět přislíbili. Tato velká noční událost oživí město v noci ze čtvrtka 19. na pátek 20. listopadu 2015, a chce především vyzvat k solidaritě a toleranci.

Současně proběhne také sbírka trvanlivých potravin – každého, kdo se večera plánuje účastnit, byť jen jeho kulturního programu prosíme o zvláštní vstupenku, trvanlivou potravinu. Sebrané potraviny během letošní zimy rozdělí FCHB jako krizovou pomoc klientům.
Více info o akci na www.nocvenku.cz a o službách na www.charita-beroun.cz.

autor: admin / vloženo: lis 10, 2015