Daruj krev, daruješ život!

Darovat dobrovolně a bezplatně krev v Nemocnici Hořovice je pro osmnáctileté studenty našeho gymnázia aktivita, které se pravidelně dvakrát za školní rok zúčastňuje průměrně deset studentů. Letos jsme první termín odběru naplánovali na pátek 7. října. Mile mě překvapil vysoký zájem studentů – prvodárců. Krev darovali: ze septimy Kateřina Klocová (prvodárce) a Tereza Pelikánová (prvodárce), z oktávy František Kaláb (prvodárce), Jan Oberman, Tereza Vlčková a Joyce Zýková (prvodárce) a ze 4.B. Daniela Čížková, Kateřina Svobodová a Jiří Straka. Všem děkujeme.

Další odběr krve plánujeme na začátek února 2012.  Pro studenty kvinty, sexty, 1. a 2. ročníků bude uskutečněna přednáška o dobrovolném dárcovství krve s vrchní sestrou transfuzního oddělení Nemocnice Hořovice paní Šrámkovou.

Kdo z vás by se chtěl dozvědět teď hned podrobnosti o podmínkách dobrovolného dárcovství krve je mu k dispozici tento odkaz: http://www.nemocnice-horovice.cz/transfuzni-stanice.

autor: stepnickova / vloženo: říj 10, 2011