Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Ukončení ankety k Almanachu

Vážení absolventi, milí spolužáci, 30. května jsme ukončili anketu mezi bývalými studenty berounského gymnázia. Po několik týdnů jsme shromažďovali Vaše odpovědi na otázky, které Vám položila Vaše stará škola. Děkuji Vám, že se našlo tolik bývalých gymnazistů, kteří odpověděli, s důvěrou svěřili své příhody z dob studia, vyprávěli zážitky s kamarády i s profesory.

Odpovídali Berouňáci i přespolní, a že „přes pole“ bylo až z Belgie, Francie, Švýcarska, Německa, USA nebo Austrálie…Díky internetu jsme se mohli setkat a najíti společnou řeč. Generace prof. Rejlka fiktivně diskutovala na dálku s „Juklíčkovci“ a matematici prof. Vyšína se mohli virtuálně utkat s generací prof. Zímy nebo Ježka.

Všechny odpovědi vydají na docela tlustou knihu, do Almanachu se jich vejde jen pár. Zbytek najdete na výstavách v nové budově školy v „Den D“ 25.září 2010. Konečně se osobně potkáme, těším se na to.

V současné době přemýšlíme o tom, jak všem zprostředkovat čtení celého souboru vzpomínek. Zcela určitě je časem umístíme na www stránky školy, ale přemýšlíme i o jakési formě jedinečného čísla gymnaziálního časopisu. Celý soubor Vašich – našich textů by měl být povinnou četbou pro všechny ministry školství! Ducha školy dělají študáci a kantoři! Atmosféra ústavu je vždy jedinečná. Zlé a smutné je zapomenuto, vědomosti a přátelství zůstávají. Oktavian Wagner se určitě z „Českého nebe“ dívá a má radost. Ne za každým zůstává veliké, užitečné a čas přetrvávající dílo.

Děkuji všem.
Marie Poledníková – Koudelová (mat. ročník 1976)

autor: admin / vloženo: čen 15, 2010