Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Podzim ve znamení atletiky

Úspěchy školních atletek a atletů organizovala, zaštítila a zapsala Marie Schröpferová.

CORNY POHÁR - postup družstva dívek do celostátního finále

Dne 14. září2012 se konalo na stadionu Lokomotivy Beroun okresní kolo CORNY poháru, atletických přeborů středních škol. Dvanáctičlenná družstva dívek i chlapců naší školy zvítězila a vybojovala si tak postup do krajského kola, které se konalo 26. září ve Staré Boleslavi- Houštce na stadionu Emila Zátopka . Družstvo chlapců ve velice těžké konkurenci obsadilo 8. místo. Družstvo dívek, ač bylo oslabeno nedoléčeným zraněním Magdy Holubové a Johanky Šafránkové a onemocněním Zdeňky Křivancové, kraj vyhrálo a probojovalo se do celostátního finále v Břeclavi. Nepamatujeme takový atletický úspěch a je to snad poprvé, co škola z berounského okresu reprezentuje v atletice celý Středočeský kraj. Celostátní finále se koná 8. a 9. října v Břeclavi, kde na naše děvčata čeká šestnáct družstev velice těžkých soupeřek. Co našim atletkám popřát? Rychlé doléčení úrazů, hodně osobních rekordů a sportovního štěstí, slušné počasí a aby si celostátní finále CORNY poháru ve zdraví užily!

Školu reprezentovali:

družstvo dívek: P. Vlasáková, k. Sýkorová, L. Semrádová, V. Kutílková, M. Holubová, M. Jonášová, J. Šafránková, T. Klocová, Z. Alferyová, K. Hájková a I. Stančíková

družstvo chlapců: J. Porsch, D. Kupka, Š. Holý, J. Veselý, P. Kopecký, L. Provázek, J. Šebek, T. Skoupý, V. Vild, M. Rybka, J. Prokop, O. Burag

Všem naším atletkám a atletům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zvláštní dík pak patří paní Jitce Šafránkové za její obětavou všestrannou pomoc a osobní podporu na všech postupových kolech.

PŘESPOLNÍ BĚH V DRAŽOVCE - chlapci třetí, dívky postupují do kraje

27. září 2012, den po krajském kole atletických přeborů, se konalo v lesoparku Dražovka v Hořovicích okresní kolo středních škol v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo osm chlapců a pět dívek. Běžecké tretry z předchozího dne si vyměnili za tenisky do terénu a přibalili bundu proti dešti. V sedm hodin ráno, na zastávce U Černého koně, si promoklí gymnazisté postěžovali na brzké ranní budíčky v posledních dvou dnech, na nedostatek spánku a odpočinku a vzájemně si sdělili, kde je co bolí a táhne po včerejším závodu. Těsně před startem sice déšť ustal, ale v Dražovce pršelo dál, tentokrát z korun stromů – to už ale nikdo z běžců nevnímal. Družstvo chlapců na trati dlouhé pět kilometrů vybojovalo pěkné třetí místo. Únava z předchozího dne si vybrala svou daň. A děvčata? Ta na své tři kilometry dlouhé trati těsně zvítězila a zároveň tak postoupila do krajského kola v Mladé Boleslavi, které se koná také 8. října (aby se nám to nepletlo)!

Za školu startovali:B. Kilingerová, L. Semrádová, D. Břížďalová,K. Sýkorová,T. Hamplová,J. Veselý, T. Goj, L. Provázek, J. Porsch, j. Ševčík, T. Skoupý, P. Kopecký a P. Kohout.

autor: admin / vloženo: říj 2, 2012