Policie ČR v naší škole

(Jitka Balašová a studentky septimy) Dne 3. listopadu na naše gymnázium zavítali členové policejního sboru České republiky npor. Mgr. Petr Boubín a mluvčí berounské policie nprap. Lenka Uriánková. Tuto přednášku navštívili v rámci výuky ZSV studenti 3. ročníků společně s paní profesorkou Jitkou Balašovou.

Lenka Uriánková nás seznámila s teoretickými informacemi o práci Policie ČR. Její kolega, člen berounské kriminálky, nás naopak zaujal svými zážitky, názory i zkušenostmi, které za svou devatenáctiletou kariéru získal. Během celého programu bylo možné pokládat jakékoliv dotazy, čehož mnoho žáků využilo. Nejvíce otázek se týkalo konkrétních případů na Berounsku, drogové problematiky, výše trestů či podmínek pro přijetí k policejnímu sboru, ačkoliv nábor nových policistů je nyní pozastaven. Oběma přednášejícím patří velký dík za zajímavou, užitečnou a profesionálně zvládnutou přednášku.

autor: admin / vloženo: lis 4, 2011