ESKALÁTOR III

V termínu od 22. 11. do 3. 12. 2010 mělo celkem124 studentů a studentek primy, sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia stejně jako loni možnost otestovat své dovednosti v českém a anglickém jazyce v rámci projektu ESKALÁTOR. Projekt připravila pro studenty víceletých gymnázií a pro paralelní ročníky základních škol společnost SCIO. ESKALÁTOR je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Každý student  má možnost porovnat své dovednosti v českém jazyce v testu, který je nazýván testem čtenářské gramotnosti, a v testu z anglického jazyka, který má poslechovou a čtenářskou část.  Výsledky obdrží okamžitě po ukončení práce, je vyhodnocen počet správných a nesprávných odpovědí spolu s úspěšností vyjádřenou v procentech.

SCIO umožňuje v rámci tohoto projektu procvičovat a studovat i z domova. E-learningové  testy jsou „ušité na míru“ studenta podle dosažených výsledků a je možné využít je  individuálně i s připravenými demoverzemi testů na stránkách projektu ESKALÁTOR.

Většina našich studentů pracuje s nejnáročnější variantou obou testů. Po skončení plošného testování škola získá výsledky svých studentů v jednotlivých třídách včetně porovnání s ostatními zúčastněnými školami.

Podrobné informace o všech možnostech tohoto projektu najdete na stránkách www.eskalator.scio.cz

Ke stažení: soubor s grafy úspěšnosti studentů ke stažení (doc, 320kB).

autor: stepnickova / vloženo: lis 30, 2010