110 stromů pro planetu Zemi

13. a 19. listopadu 2007 byla pro letošní rok ukončena výsadba stromů, kterou garantovali studenti Gymnázia J. Barranda v rámci akce Miliarda stromů pro planetu Zemi. Tuto kampaň vyhlásila OSN a naše škola se k ní v únoru letošního roku na výzvu MŠMT ve spolupráci s MÚ Beroun, Králův Dvůr a Rudná a OÚ Hýskov, Nižbor, Loděnice a Vráž připojila.

V průběhu jara bylo vysázeno 100 lipek v obecním lese obce Loděnice, 2 vrby na břehu Berounky v Nižboře,  javor ve Vráži a lípa v areálu ZŠ Králův Dvůr. Tyto stromy financovaly příslušné obecní a městské úřady.

Lípy v Hýskově byly sponzorovány firmami Kaiser, s. r. o. a Lesnická společnost, s. r. o.

Podzimní výsadba v Rudné byla financována z peněz MÚ a GJB. Strom pro město Beroun byl zakoupen z prostředků získaných z dobrovolné sbírky, kterou uspořádali studenti GJB na konci března letošního roku.

Celkem bylo v této akci vysázeno 110 stromů za účasti více než 60 studentů GJB.

13. listopadu 2007 proběhla výsadba 2 lip malolistých v Rudné. Lípy byly koupeny v pražské zahradnické firmě ADAM,  a. s. a dopravu z Prahy do Rudné zajistil Mgr. Ivan Hynek.

Výsadbu zajišťovali:

Martina Křesťanová, Anna Matějů, Pavel Just, Martin  Jandík, Lukáš Krištof, Petr Topič, Jiří Vlach ze 3. B.,

David Novotný, Martin Vobořil a Jakub Zlámal ze 2. B.

Počasí nám moc nepřálo, sněhová vánice na konci sázení spíš připomínala konec ledna než polovinu listopadu.

19. listopadu 2007 byl vysazen na levém břehu Berounky proti plaveckému bazénu LAGUNA soliterní dub zimní.

Výsadbu zajišťovali: Adéla Jouklová, Lukáš Belšán, David Havlík, Tomáš Kleňha, Richard Kouřil, Petr Topič a Jirka Vlach ze 3. B.

V pátek 16. listopadu studenti vykopali jámu metr hlubokou a stejně tak širokou, během víkendu byla výrazně označena a  zabezpečena. V pondělí po poledni  byl stromek zasazen za odborné asistence zahradnické firmy. Za MÚ Beroun se akce zúčastnila Mgr. Poborská z odboru životního prostředí.

Mgr. Marie Štěpničková

Koordinátorka environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty ( EVVO) na GJB

Organizátorka školní akce Miliarda stromů pro planetu Zemi 110 stromů pro planetu Zemi

autor: stepnickova / vloženo: lis 20, 2007