Zasaď strom, postav dům a počni syna…

První třetinu této staré české moudrosti začali naplňovat studenti berounského Gymnázia J. Barranda 23. dubna 2007.

Gymnázium J.Barranda se letos na jaře připojilo k celosvětové kampani vyhlášené OSN Miliarda stromů pro planetu Zemi.

Studenti oslovili starosty některých obcí a měst, odkud pocházejí,  a vyjednali výsadbu jednoho nebo více stromů.

V katastru obce Nižbor a Loděnice byly vysazeny  první stromy v rámci této kampaně.

V Nižboru byly vysazeny na pravém břehu Berounky u mostu dvě vrby. Prostor kolem vysazených stromků studenti zbavili staré suché trávy, vyporážených křovin a odpadků. Také vypleli a  uklidili veřejnou zeleň v prostranství kolem Obecního úřadu Nižbor.

V obecním lese Loděnic byla  studenty uklizena paseka a na ní bylo vysázeno 100 sazenic lípy.

Akce se zúčastnili studenti letošní septimy a dobrovolníci z 1. a 2. ročníků, celkem 35 studentů.

Současně na škole proběhla peněžní sbírka sponzorující výsadbu stromků. Vybralo se bezmála 3 500 Kč.  Z těchto peněz bude zakoupen symbolický strom pro město Beroun vysazený na levém břehu Berounky proti novému sportovnímu plaveckému areálu a obnovena lípa tisíciletí v obci Hýskov.

Děkujeme všem, kteří se zatím zúčastnili kampaně Miliarda stromů pro planetu Zemi.

Další výsadby stromků jsou plánovány a rozjednány s MÚ Beroun, Králův Dvůr a Rudná, s OÚ Hýskov, Nouzov a Vráž a s rybářským svazem města Zdice.

Další zprávy o průběhu výsadby stromů sledujte na webových stránkách školy v rubrice Environmentální výchova s podkapitolou  Miliarda stromů pro planetu Zemi. V této rubrice plánuji zveřejnit jmenovitě zásluhy jednotlivců a tříd v rámci této dlouhodobé akce.

autor: stepnickova / vloženo: dub 24, 2007