Koncert Štěpána Raka

Většina z nás někdy hrála na kytaru. Někdo se mořil s etudami v hudební škole, ostatní zvládli pár akordů, aby oslňovali kamarády a kamarádky. Společně jsme měli pocit, že kytara je nástroj, na který může hrát každý...a poměrně dobře. Společně jsme se přesvědčili, že do opravdové mistrovské hry na tento nástroj nám poměrně dost schází!

Ve středu, 10. ledna navštívil naši školu jeden z nejlepších kytaristů, profesor hry na kytaru na HAMU Štěpán Rak. Ve dvou koncertech nás zasvětil nejen do tajů hry na kytaru, ale jejím prostřednictvím nás v rychlosti provedl i dějinami hudby.
Štěpán Rak není jen vynikající kytarista, ale umí také o své nástroji vyprávět tak, že většina z nás by ho jistě poslouchala déle, než onu vymezenou hodinu. V roce 2000 se stal historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary v České republice. Titul mu udělil prezident Václav Havel.
Štěpán Rak koncertuje po celém světě. Byl pozván k sólovému vystoupení na slavné moskevské konzervatoři P.I. Čajkovského, vystupoval v Mexiku, Japonsku, Číně, USA. A taky v Berouně na Gymnáziu Joachima Barranda.
Koncert se uskutečnil za finančního přispění SRPŠ naší školy.

autor: polednikova / vloženo: led 12, 2007