Poslanec Richard Dolejš pozval italské studenty do Parlamentu

Výměnné pobyty s italským městem Schio v benátském kraji se staly na berounském Gymnáziu Joachima Barranda již tradicí. Nejprve skupina berounských studentů navštívila Schio a v týdnu od 4. do 8. května jim italští přátelé návštěvu oplatili.

Italští hosté se prošli pražskými ulicemi, obdivovali krásu našeho hlavního města, v Terezíně si připomněli tragickou historii naší země, nezapomněli ani na okolí Berouna – Karlštejn a Koněpruské jeskyně. Čeští studenti jim v sále školy připravili kulturní vystoupení, zpěv, tanec, gymnastiku.

Společenským vrcholem této návštěvy bylo pozvání k prohlídce Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky. Díky poslanci Richardu Dolejšovi a jeho asistentovi Bohumilu  Tarabovi se mohli italští studenti seznámit s naším politickým systémem, s činností  Poslanecké  sněmovny i s prací poslance.

autor: admin / vloženo: kvě 18, 2009