Ein Tag mit Deutsch v podání sekundy

Němčinu, španělštinu, nebo francouzštinu? Před takovým dilematem budou stát naši sekundáni v příštích dnech, kdy si budou volit druhý cizí jazyk, který budou na gymnáziu následujících šest let studovat.

Učitelé němčiny pro ně jako malou ochutnávku uspořádali Ein Tag mit Deutsch – Den s němčinou. Prostřednictvím několika aktivit měli studenti možnost zjistit, že znají nebo dokážou pochopit celou řadu německých výrazů, přestože se je nikdy cíleně neučili. Také na poli faktických znalostí o Německu a dalších německy mluvících zemích prokázali sekundáni skvělé vědomosti. O své zkušenosti se s dětmi podělili jejich starší spolužáci – Bára Vaňačová ze čtvrtého ročníku a Bartoloměj Šťastný z oktávy – a vysvětlili, proč si oni před lety zvolili němčinu a že dnes svého rozhodnutí ani za mák nelitují.

Závěrečný kahootový kvíz ukázal, že na případné studium němčiny jsou sekundáni dobře připraveni a že si za svou aktivitu i znalosti zaslouží malou odměnu a originální certifikát.

autor: babor / vloženo: led 26, 2024