Druhý Haxagon Skirmish 2023

(Zbyněk Hamerník) 12. prosince se na Střední průmyslové škole Smíchov v coworkingovém prostředí NextZone odehrál druhý (půl)ročník CTF soutěže Haxagon Skirmish. Stejně jako v červnu se i teď účastnilo deset škol zřizovaných Středočeským krajem, kdy každou reprezentoval jeden čtyřčlenný tým.

Před půl rokem se jednalo o novou zkušenost, nyní jsme mohli díky laskavé podpoře našeho zřizovatele vyslat tým posílený o praxi v prostředí Haxagonu. Po loňské premiéře se původní tříčlenný tým oktavána Tomáše, septimána Lukáše a sextána Cyrila rozrostl o kvartána Robina. Skvěle organizovaná akce týmem vedeným Petrem Sýkorou byla završena předáním cen za účasti středočeského radního pro oblast vzdělávání a sportu Milana Váchy a vedoucího Oddělení vzdělávání NÚKIB Petra Seiferta.

Náš tým Barrande se během čtyř a půl hodinové soutěže postupně propracovával žebříčkem a díky soustředění do poslední minuty poskočil v samém závěru na druhé místo celkového pořadí. Odměnou mu byl potlesk při předání diplomů a cen v podobě mikropočítačů Rapsberry. Vítězství z loňska obhájil tým z brandýského gymnázia doprovázený Evou Kospachovou.

autor: hamernik / vloženo: pro 14, 2023