Maturantka Julie Žaliová excelovala na olympiádě IESO

Julie Žaliová získala na Mezinárodní olympiádě věd o Zemi 2 bronzové medaile.
IESO (International Earth Science Olympiad) neboli Mezinárodní olympiáda věd o Zemi je mezinárodní soutěž spojující geologii, geografii a mnoho dalších oborů.

Soutěží se v pěti různých disciplínách:
Data mining test - hlavní část olympiády, tříhodinový test, který testuje znalosti soutěžících a práci s daty.
Earth system project - tvorba projektu/výzkumu s mezinárodním týmem dalších studentů přidělených organizátory.
National team field investigation - výzkum s národním týmem, český čtyřčlenný tým zkoumal neobvyklou horninu - syenit na Třebíčsku.
Art in Earth Science - umění spojené s vědami o Zemi
Pledge - složení přísahy a slibu
Julie Žaliová získala 2 bronzové medaile, jednu v Data mining testu a druhou za Art.
Celá soutěž trvala týden (20.-26.8.) a byla bohužel naposledy online. Zvláštností je, že pořadatelství nebylo svěřeno žádnému státu, nýbrž Mezinárodní geovědní vzdělávací organizaci a týmu vysokoškolských profesorů.

autor: klimentova / vloženo: zář 11, 2023