Gymnázium J.oachima Barranda, Beroun, Talichova 824
Talichova ulice 824, 266 01 Beroun / tel.: 311 623 435, 311 621 232, 799 542 877 / reditelna@gymberoun.cz / IČ: 47558407

Běh metropole aneb MČR pedagogů v běhu

Dne 2.9. 2023 se v Praze uskutečnil tzv. Běh metropole který byl prezentován jako MČR pedagogů v běhu

Běhalo se na cca. 2,5 km dlouhém asfaltovém okruhu v Centrálním parku MČ Praha 13. Soutěžilo se jednak v individuálním závodě s hromadným startem, kdy účastníci běželi 3 okruhy. Za GJB se zúčastnila Michaela Riegerová. Druhou disciplínou byly tříčlenné štafety, kdy každý člen/ka štafety běžel jeden okruh.

Ve štafetách se za GJB postavily na start Alena Šrámová, Jana Hronková a Jana Krejčí Gabrielová.  Michaela Riegerová v kategorii žen obsadila celkově skvělé druhé místo a v dalších podkategoriích další dvě první místa. Štafeta obsadila celkově šesté místo z 21 štafet. Mezi čistě ženskými štafetami by naše štafeta obsadila 3. místo, 1.7 vteřiny za druhou štafetou. Organizátor by se asi měl zamyslet nad jednotlivými kategoriemi, neboť štafety se běžely bez rozdílu pohlaví, tedy klidně 3 muži proti třem ženám. Dost nezvyklé. Informace o závodu je možno nalézt zde. Celkové přehled výsledků zde.

autor: hynek / vloženo: zář 4, 2023