Erasmus + pro učitele

Vzdělávání učitelů díky Erasmus +

Na přelomu května a června odjely tři z našich vyučujících na týdenní jazykový kurz v rámci programu Erasmus +, který umožňuje zúčastnit se programů celoživotního vzdělávání učitelům ze všech zemí Evropské unie. Tentokrát bylo cílem španělské Alicante, kde na nás čekalo skutečně mezinárodní a multikulturní prostředí. Kurzy nás obohatily nejenom z hlediska jazykových znalostí, sledování pedagogických metod, kterými můžeme doplnit naši výuku (vyzkoušely jsme si i „reverse class“ -  výuku v cizím jazyce našich dočasných spolužáků – viz fotogalerie), ale také setkání s kolegy nejenom z Evropy, ale i z USA a Nového Zélandu. Vzájemné sdílení zkušeností bylo o to zajímavější a probíhalo v několika jazycích. Cíle programu tak byly naplněny, zároveň jsme cíleně bydlely ve sdíleném bytě a přijaly tak enviromentální odpovědnost za svůj pobyt v tomto „městě světla“, jak jej nazvali již staří Římané.

10. října proběhne na našem gymnáziu akce pro školy a veřejnost v rámci Dnů Erasmus, kde Vám program Erasmus + a eTwining rádi představíme.

autor: hencova / vloženo: čen 16, 2023