STUDENTKY A STUDENTI GJB DAROVALI KREV PO ČTYŘICÁTÉ!

Po 40. se 24.2.2023 sešli studentky a studenti na Transfuzní stanici Nemocnice Hořovice https://berounsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-berounskeho-gymnazia-daruji-krev-20-let-prisli-uz-poctyricate-20230224.html. Po 20 letech  pravidelných odběrů krve, kterých se zúčastnilo již více než 500 studentů starších osmnácti let, škola dosáhla na pomyslnou zlatou medaili prof. Jánského. Děkujeme všem, kteří školu zařadili mezi zásadní mladé dárce krve nejen pro náš region.

Odběru se zúčastnili:

Oktáva: Marek Havelka, Ivana Hronková, Amálie Kebrlová, Matyáš Levíček, Jan Maršálek, Petr Pavlis, Tobiáš Salva, Jan Seidl, Hana Součková, Jan Ševčík, Justina Trnková, Šárka Trnová, Anna Vaňačová

4B: Ondřej Král

4A: Tadeáš Jonák, Lucie Kadeřábková, Petra Kliková, Martin Kobásko, David Mysliveček, David Mysliveček

Septima: Johana Mayerová, Filip Rosický, Aneta Smetanová

3B: Matyáš Pilát, Matěj Šperňák

Není lehké vystoupit z komfortní zóny, nechat se "napíchnout" na odběrové zařízení, zvládnout zkušenost se ztrátou téměř půl litru krve! Přesto přijít podruhé, potřetí... Přivést k dobrovolnému dárcovství krve kamarády, partnera a třeba i rodiče!

Pro každého dárce připravila NH ke 40. odběru dárek - praktický termohrnek.

Tak díky vám, naše milé studentky a studenti, můžeme být ZLATÍ! ALE HLAVNÍ JSOU TY - DÍKY VÁM - ZACHRÁNĚNÉ ŽIVOTY!

autor: stepnickova / vloženo: bře 2, 2023