Vzpomínáme na Katalánsko

Zářijový výlet do Španělska

Před několika dny jsme se vrátili se 45 studenty ze španělského přímořského letoviska Lloret de Mar. Na šest dní jsme opustili školní lavice, abychom alespoň trochu poznali Katalánsko. Ubytováni jsme byli v luxusním hotelu Alba Seleqta, kde jsme se vychutnávali nepřeberného výběru nejen španělských jídel. Hlavně jsme si ale užívali památek. Byli jsme nadšeni poutním místem Montserratem, obdivovali jsme krásy Barcelony – park Güell, dechberoucí chrám La Sagrada Familia. Sportovci okusili atmosféru v Camp Nou, prošli jsme se tepnou Barcelony ulicí Las Ramblas. Zde nám stoupl adrenalinu při neočekávané střelbě, která se naštěstí ukázala jako doprovod k oslavám Santa Merced. Mnozí studenti byli nadšeni tvorbou Salvadora Dalího (kterého do té doby ani neznali) ať už v jeho rodném Figuerres nebo na zámečku Púbol, který zakoupil pro svou múzu Galu. Po náročných výletech nás čekaly večery naplněné hlasem španělského tenora, ukázkami flamenca a tancem na diskotékách. Bohužel všechno krásné někdy končí a my už můžeme jenom vzpomínat. Ale určitě se někdy vrátíme, Katalánsko!

Dana Benešová & Marie Dvořáková

autor: hencova / vloženo: říj 10, 2022