Daruj krev, daruješ život

17.2.2022 se studenti GJB zúčastnili tradičního zimního odběru krve. Společně již po 37.! 20-členný tým dárců důstojně reprezentoval GJB, z toho bylo 13 prvodárců a prvodárkyň. Transfúzní oddělení Nemocnice Hořovice děkuje níže uvedeným studentům a vedení GJB uděluje ředitelskou pochvalu!

Ze 4.A. se zúčastnili: Eliška Exnerová – 2. odběr, Patrik Repš – prvodárce, Ana Monika Mleziva – prvodárkyně

Ze 4.B. se zúčastnil: Matěj Hošek – prvodárce, Anna Kalousová – prvodárkyně, Eva Kittlerová – prvodárkyně

Z oktávy se zúčastnili: Julie Červená – 2. odběr,  Klára Šejvlová – 2. odběr, Vladimír Patera – 2. odběr a Eliška Komancová – prvodárkyně

Ze 3.A. se zúčastnili: Lucie Kadeřábková – prvodárkyně, Petra Kliková – prvodárkyně, Tadeáš  Jonák - prvodárce

Ze septimy se zúčastnil: Jan Maršálek – 2. odběr, Matyáš Levíček – prvodárce, Justýna Trnková – prvodárkyně, Amálie Kebrlová – prvodárkyně, Marek Havelka – prvodárce

Transfúzní oddělení Nemocnice Hořovice a GJB děkuje níže uvedeným přátelům školy z řad rodičů a bývalých studentů.
Za rodičovskou veřejnost se již poněkolikáté zúčastnila Radka Vaňková.
Za bývalé studenty a přátele školy se zúčastnil Michal Svoboda (maturant 2008).
Akci fotografiemi zdokumentoval Matěj Hošek.  Odběru zorganizovala a zúčastnila se Marie Štěpničková.

Tentokrát byl odběr poznamenán neobvyklou povětrnostní situací – prudké střídání atmosférického tlaku vedlo k nebývalému počtu po odběru kolabujících studentů i studentek. Zatímco obvykle je slabo maximálně třem účastníkům ze skupiny, 17.2. byli výjimkou ti, kteří se po darování 450 ml krve cítili tzv. „bez ztráty kytičky“. Ale všichni svorně tvrdili, že je tato zkušenost rozhodně od dárcovství krve neodradí.

Více o odběru se dozvíte v příspěvcích účastníků, které postupně doplním.

autor: stepnickova / vloženo: úno 18, 2022