Střední odborná škola a střední odborné učiliště Beroun - Hlinky

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se nachází nedaleko od centra města.

Od svého založení roku 1968 až po současnost prošla škola mnohými reorganizacemi. Původně Učňovská škola byla roku 1980 přetransformována na Střední odborné učiliště dopravní a roku 1992 na Integrovanou střední školu.

V roce 1996 se uskutečnilo sloučení se Střediskem praktického vyučování Hýskov.

Škola byla zařazena do projektu optimalizace škol, proto se roku 1998 sloučila s další střední školou, a poté byla přejmenována na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Beroun-Hlinky.

V roce 2003 došlo ke sloučení se Středním odborným učilištěm obchodním a s Integrovanou střední školou technickou. Po této optimalizaci nastaly zásadní změny. Rapidně vzrostl počet žáků i zaměstnanců a změnily se součásti školy.

Součástí školy je historická budova školy postavená v roce 1906, budova DM se 70 lůžky, školní jídelna, dílny pro výuku učebního oboru truhlář, mechanik, cukrářská dílna včetně prodejny a přetlaková hala.