Gymnázium Joachima Barranda
Školství v Berouně      Jungmannova Základní Škola       Galerie       Mapa

Gymnázium Joachima Barranda

Gymnázium Joachima Barranda Beroun je střední všeobecně vzdělávací škola sídlící od roku 2003 v nově postavené budově v Talichovo ulici v Berouně.
Připravuje své studenty především ke studiu na všech typech vysokých škol. Absolventé, kteří nebudou pokračovat ve studiu na VŠ, poskytuje dostatečný základ pro studium na vyšších středních školách i pro vstup přímo do praxe.
Škola vyučuje podle vlastních školních vzdělávacích programů.
Ve výuce jazyků nabízí studium anglického, francouzského, německého, italského nebo ruského jazyka. V osmiletém studiu se od primy vyučuje jeden cizí jazyk a v tercii si každý student zvolí druhý cizí jazyk. Škola pořádá také každoročně zahraniční pobyty po zemích Evropy.
Škola je vybavena kvalitními ptojektory, interaktivními tabulemi a PC pro každého žáka. Studenti vyšších ročníků mají možnost si vybrat volitelné předměty jako například konverzaci v cizím jazyce, informatiku nebo výpočetní techniku, či semináře z humanitních i přírodovědných předmětů.

Historie

Gymnázium bylo založeno roku 1910 a to ne na místě, kde ho známe nyní, ale na Wagnerově náměstí, kde se v současnosti nachází základní škola.
V této době do školy mohli docházet jen chlapci a dívky studovaly doma a pokaždé se dostavovaly ke zkouškám. Ředitel poté přijal dokonce i přes přesvědčení, že dívky patrí k plotně, pět dívek na každodenní docházení do školy a fungování gymnázia mohlo začít!

Vytvo¯il Daniel Kubišta, Matěj Blín