Badání nás baví

Mgr. Alena Šrámová a její studentky a studenti fyziky a chemie: Je to někdy pořádná věda, ta Věda. My se jen tak nevzdáváme a platnost fyzikálních a chemických zákonů a pouček si ověřujeme sami.

Čelíme při tom nejednomu nebezpečí a nepřízni osudu, ale nevzdáváme se a objevujeme dál.

S čím vším se museli studenti vyrovnat kromě nedostatku školních pomůcek, vám přiblíží sdělení našich experimentátorů:

·         „přes noc záhadně vysublimovaly dva vodíky, takže jsem je musela u molekuly ethenu nahradit kytičkami. Od rodičů mi také chodily návrhy, ať modely uháčkuju, nebo ať je udělám z kraslic“ (LF)

·         „akurát, že tá hmota bola vtedy "teplá" čiže sa to všetko rozpadávalo :D“ (NP)

·         „Musím přiznat, že jsem hned ovoce snědla :D, tak jsem to udělala z piškotů …. :DDDD a piškoty vydržely déle:)“ (MS)

·         „Použila jsem na něj stavebnici na chemii, kterou jsme měli doma.“  (EK)

autor: polednikova / vloženo: dub 29, 2020