Zlepšete dopravu s námi

Klára Bělíčková

28. ledna 2020 jsme se vydali do vzdáleného městečka, proslulého autentickou šalinou.

Tož ale nemohli jsme si zkusit hrnout krtkem na slintáč. Skončili jsme v Centru dopravního výzkumu. Byli jsme přivítáni teplou vodou k pití na ohřátí se od sněhu v tomto vzdáleném kraji. Usadili jsme se v prostorném sále a se zatajeným dechem zhlédli propagační video.

A poté nadešel námi nejvíce očekávaný okamžik - a to, vyhlášení výsledků soutěže, které jsme už předem znali. Mrtvé ticho sem tam přerušil nesmělý hlas dopravního výzkumníka. Převzali jsme si peněžité i hmotné ceny za sedmé, čtvrté, třetí a první místo. Naše první místo obsadil projekt sourozenců Brousilových s filmem „Neslyšíš, zaplatíš”. Třetí místo obsadili kvartánky se svou jízdenku budoucnosti na ekologické a ekonomické bázi. A druhé byly studentky základní školy v Plzni s nápaditým videem dopravní nehody.

Po patřičném vyfotografování si kluci na čtvrtém místě mohli vyzkoušet simulátor jízdy v nákladním autě. Ostatní šli využít své peněžité ceny a hurá za metrem do Prahy.

autor: polednikova / vloženo: úno 14, 2020