Zeměpisná olympiáda – Daniel Justiz postoupil do mezinárodního kola do Hong Kongu

Mgr. Marie Schröpferová

25. a 26. 4. 2019 se v Praze na Přírodovědecké fakultě UK konalo ústřední (celostátní) kolo 21. ročníku Zeměpisné olympiády, kam se z krajského kola probojovali Daniel Justiz a Julie Žaliová.

Soutěž měla čtyři části. Praktická část v terénu se konala ve čtvrtek v Jílovém u Prahy. V pátek na Přírodovědecké fakultě v Praze pak naši studenti absolvovali teoretické části soutěže: práci s atlasem, test zeměpisných znalostí a závěrečný multitest. Část otázek byla v angličtině.
V kategorii C ( 8. a 9. třída ZŠ) naši školu reprezentovala Julie Žaliová (Tercie) a jako nejmladší soutěžící získala pěkné 6. místo v republice jen s nepatrnou ztrátou 0, 5 bodu na místo 4.
Daniel Justiz (Oktáva) v Zeměpisné olympiádě vzorně reprezentuje naši školu již osmým rokem. Pravidelně postupoval do krajského kola a ve starších kategoriích i do kola celostátního. Stejně jako v loňském roce, tak i letos si svým výkonem zajistil postup do mezinárodního kola, na Mezinárodní geografickou olympiádu (iGEO), která se bude konat v srpnu v Hong Kongu.

Družstvu České republiky, jehož platným členem bude i Daniel Justiz, přejeme hodně úspěchů a klidný let.

Výsledky ústředního kola na: www.zemepisnaolympiada.cz/_soubory/_aktuality/175.pdf

Krajské kolo Zeměpisné olympiády se konalo na Kladně 20. 3. 2019.

Do krajského kola z prvního místa v okresním kole postoupili:

Kategorie A (6. třída ZŠ)– Jakub Tošnar (Prima) – 13. místo v kraji
Kategorie B ( 7. třída ZŠ) - Daniela Nosková (Sekunda)– 1. místo v kraji
Kategorie C (8. a 9. třída ZŠ) – Julie Žaliová (Tercie) – 3. místo v kraji a postup do ústředního kola
Kategorie D (SŠ)– Daniel Justiz (Oktáva) – 2. místo v kraji a postup do ústředního kola
Martin Ševčík (Septima)- 11. místo v kraji

Výsledky krajského kola na: www.labyrint-svc.cz/souteze-msmt-zemepisna-olympiada

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

autor: polednikova / vloženo: kvě 3, 2019