Informatický bobřík 2018

(Zbyněk Hamerník) Mezi 7.-13. listopadem se naši studenti zúčastnili jedenáctého ročníku informatické soutěže Bobřík informatiky. Celkem 136 studentů od primánů po maturanty řešilo úlohy populární soutěže online v počítačových učebnách.

Z kapacitních důvodů škol i serverů je soutěž rozložena do dvou týdnů. O účasti našich nejmenších dětí v kategorii Benjamin během prvního týdne už psala Lenka Škodová.

Druhý týden zahájila soutěž v pondělí 12. listopadu nejstarší kategorie senior. Té se zúčastnilo sedm zájemců, kteří kromě čestného titulu "úspěšný řešitel" navíc bojovali o postup krajského kola. Podařilo se to třem studentům: Anna Sokolová (8. v dílčím krajském pořadí) z oktávy, Veronika Fialová (9. v dílčím krajském pořadí) ze 3.A a Daniel Justiz z oktávy budou naši školu reprezentovat 30. ledna mezi třiceti nejlepšími středočeskými studenty. Naváží tak na úspěchy našich studentů v minulých dvou ročnících krajských kol, které jsme měli tu čest hostit: krajské kolo 2016-17 a krajské kolo 2017-18.

O úterní kategorii junior byl bohužel malý zájem. Přišli jen tři studenti, z nichž nejvíce bodů získal sextán Matěj Holub. V celkovém celorepublikovém žebříčku se umístil na děleném 42. místě.

Od středy do pátku byla soutěž otevřena pro kategorii kadet, do níž spadají tercie s kvartou. Terciáni strávili soutěžní hodinu rozděleni mezi předměty IVT a Digitální technologie, kvartáni využili suplovanou hodinu. Z 61 dětí překonaly bodovou hranici pro úspěšné řešitele dvě třetiny. Nejlépe se test povedl terciánce Johance Mayerové a kvartánovi Jakubu Matějkovi, kteří dosáhli 225 bodů ze 240 možných.

Děkuji všem studentům za účast, kolegům učitelům za pomoc s organizací a těší mě, že naše škola drží krok s trendem výuky informatiky právě v této soutěži, ve které je naše republika mezi nejpokročilejšími na světě.

autor: hamernik / vloženo: pro 5, 2018