Jedno z nejstřeženějších míst v ČR odkrývá své tajemství

Marie Gregůrková, septima

„Řekněte mi způsob, jak byste se chtěli vloupat do areálu letiště, a já vám řeknu, proč je to špatný nápad,“ uvedl na začátek přednášky příslušník ostrahy letiště.

Letiště Václava Havla na Praze 6 je dnem i nocí hlídáno trojnožkovými jednotkami. Jejich členové procházejí pravidelným výcvikem a jsou při jakémkoli náznaku hrozby připraveni zasáhnout. Jsou vybaveni celou škálou zbraní, pepřovým sprejem počínaje a samopalem konče. Krom těchto „běžných“ zbraní mají nyní nově v rukávu paralyzér s vystřelovací hlavicí, který může dát výboj až na vzdálenost několika desítek metrů.

Součástí besedy se studenty naší školy bylo ovšem i doporučení, jak se podobným incidentům spolehlivě vyhnout. Zaprvé, nebuďte opilí na letišti. Zadruhé, nepřevážejte víc než 10g drog. Zatřetí, nevozte si zbraně, nože, granáty, ani nelegální exotické trofeje. V lepším případě vám daný předmět pouze zabaví, v tom horším si vás odchytí policie a pak zaručeně neodletíte.

autor: polednikova / vloženo: zář 30, 2018